Blog


Ostatnio dodane aktualności

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy online?

Rozmowa o pracę w czasach pandemii odbywa się w większości przypadków online przez platformy typu Zoom, Microsoft Teams, Webex i wiele innych. To jak kandydat przygotowuje się do rozmowy świadczy o jego szacunku do potencjalnego pracodawcy. Warto więc pamiętać, że zarówno przygotowanie merytoryczne jak i techniczne (działający sprzęt i umiejętność obsługi platformy, przez którą się łączymy) jak i schludny wygląd, ubiór są bardzo ważne. Podsumowując wszystkie zasady obowiązujące przy rozmowie na żywo mają zastosowanie także online.

czytaj więcej poniedziałek, 16.11.2020

Kilka komentarzy Prezes RICG Pauliny Łączek- Ciećwierz na temat rekrutacji na stanowiska specjalistyczne i kierownicze w branży TSL dla Forbes.pl

Wprawdzie pandemia i lockdown osłabiły branżę logistyczno-transportową, ale dynamicznie rosnący e-commerce w Polsce i Europie może pomóc w nadrabianiu strat. Branża jest bardzo ostrożna, zamraża inwestycje, walczy o płynność — ruchy te pokazują nastroje w biznesie.

czytaj więcej czwartek, 15.10.2020

Home Office - benefit, który stał się nową normalnością

Pandemia Covid-19 spowodowała, że praca z domu dla wielu firm była zaskoczeniem, dla innych przyśpieszeniem trendu, który był już od jakiegoś czasu widoczny. Gdyby nie koronawirus popularność pracy z domu rosłaby stopniowo na przestrzeni lat, m.in. pod wpływem wymagań młodego, mobilnego pokolenia, globalnej cyfryzacji. Tuż przed pandemią badania m.in. PwC pokazywały, że 70% millenialsów chce mieć możliwość wyboru miejsca wykonywania obowiązków zawodowych. Był to jeden z kluczowych benefitów.

czytaj więcej czwartek, 03.09.2020

Nowy artykuł w Business Insider z udziałem Prezes RICG:

"Dla niektórych specjalizacji, np. dziennikarze, specjaliści z branży IT, finansowej, marketingowej, administracji, graficy, księgowi czy osoby odpowiadające za analitykę danych social media itp., jest to pozytywna sytuacja, dla innych uciążliwość. Szczególnie wielu menedżerów ma problem z nadzorowaniem pracy zdalnej i wciąż ma ograniczone zaufanie do podwładnych" opowiada Prezes RICG Paulina Łączek- Ciećwierz w nowym artykule Business Insider.

czytaj więcej wtorek, 18.08.2020

Materiał z udziałem Prezes RICG w Pulsie Biznesu:

Prezes RICG - Recruitment International Consulting Group Sp. z o. o. w materiale Puls Biznesu - "Nie mylmy lojalności ze strachem". Zachęcamy do przeczytania! "Poczucie bycia potrzebnym, gry do jednej bramki przekłada się na chęć działania" - mówi Paulina Łączek-Ciećwierz, Prezes Zarządu RICG

czytaj więcej wtorek, 21.07.2020

Candidate Experience w dobie kryzysu. O co warto zadbać?

W dzisiejszym świecie nie tylko rekruterzy są wymagający, ale również kandydaci. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą kształtować swoje opinie poprzez doświadczanie czegoś na własnej skórze. To właśnie dlatego Candidate Experience jest tak istotne w procesach rekrutacyjnych. Dotyczy ono nie tylko opinii na temat konkretnego rekrutera czy pracodawcy, ale przede wszystkim o samym przedsiębiorstwie. CE jest kluczowe w budowaniu marki pracodawcy i zawsze było. A w dobie pandemii koronawirusa, kiedy wiele osób straciło pracę i poszukuje nowej, odgrywa ono znaczącą rolę.

czytaj więcej poniedziałek, 13.07.2020

3 Bezkosztowe sposoby na zdalną integrację zespołu w czasach pandemii

Jeszcze 3 miesiące temu nikt nie pomyślałby o integracji pracowników online. Jednak w obecnych czasach wiele firm zdecydowało się, a nawet zostało zmuszonych, do przeniesienia pracy w tryb zdalny. Dla większości ludzi praca zdalna wydawała się upragnioną wolnością, swobodą wyboru i podejmowania decyzji dotyczących tego kiedy i jak pracują. Jednak rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Zmobilizowanie się do pracy w zaciszu domowym niesie za sobą dużo więcej wyrzeczeń i trudności, niż ktokolwiek przypuszczał.

czytaj więcej środa, 24.06.2020

PANDEMIA ... STRACHU ZWIĘKSZA ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW?

Jak utrzymać ducha walki w zespole? Wszyscy szefowie, menedżerowie zadają sobie obecnie takie pytanie. Pandemia koronawirusa przewróciła życie i organizację pracy do góry nogami. Nagłówki artykułów straszą: "największy kryzys gospodarczy od lat 30. XX wieku", "czeka nas recesja na ogromną skalę", "kryzys dopiero się rozkręca"... Więcej w artykule autorstwa Prezes RICG Paulina Łączek- Ciećwierz

czytaj więcej środa, 24.06.2020

Outplacement pracowniczy i coaching kariery. Jak udzielić wsparcia zwalnianym pracownikom?

Podstawowym obowiązkiem działów HR w prawie każdej organizacji jest znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy i utrzymanie go w organizacji. Jednak każdy kij ma dwa końce. Po jego drugiej stronie znajduje się niezbyt przyjemny aspekt współpracy – jej zakończenie.

czytaj więcej środa, 03.06.2020