Blog


Ostatnio dodane aktualności

Praca zdalna w czasie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Pandemia koronawirusa została oficjalnie ogłoszona przez WHO 11 marca 2020 roku. Tym samym zostało podjęte wiele środków zapobiegawczych, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. W praktyce oznacza to reorganizację pracy wielu firm zarówno w Polsce, jak i na świecie. Praca zdalna jeszcze do niedawna była możliwością, którą firmy wykorzystywały w mniejszym lub większym stopniu. Jedni korzystali z tego całkowicie starając się całą pracę organizacji przekształcić na zdalną, inni robili z tego przywilej dla pracowników, a wiele firm po prostu nawet nie dopuszczało do siebie myśli o takiej możliwości.

czytaj więcej czwartek, 26.03.2020

Nakaz podawania wynagrodzeń w ogłoszeniach- jak to się może skończyć?

Obserwuję kolejne propozycje poselskie narzucające obowiązek publikowania w ogłoszeniach o pracę wysokości wynagrodzenia brutto lub widełek płacowych. Zgodnie z nowymi przepisami państwo mogłoby karać za niewywiązanie się z obowiązku lub zawyżenie kwoty wynagrodzenia w ogłoszeniu. Dla polityków sprawa jest prostsza niż rzeczywistość. Problem polega jednak na tym, że nie ma jednego dobrego rozwiązania dla wszystkich pracodawców, podobnie jak w biznesie nie ma jednego modelu działania dla wszystkich organizacji.

czytaj więcej poniedziałek, 10.02.2020

Work-life Balance – fakty i mity

Kolejny dzień pełen przygód przed Tobą. Rano śniadanie z rodziną, a raczej początek wyganiania dzieci do szkoły, potem praca. Teoretycznie powinieneś spędzić w niej 8 efektywnych godzin, następnie zamknąć laptopa, odwrócić się na pięcie, wyjść z biura i co najważniejsze uwolnić myśli od wszelkich biznesowych tematów. Łatwo się mówi, prawda?

czytaj więcej poniedziałek, 13.01.2020

Alternatywne formy zatrudnienia pracownika w kontekście bieżącej sytuacji rynkowej.

Coraz częściej powodem rozpoczęcia nowego procesu rekrutacyjnego są zwalniające się stanowiska pracy, natłok zadań w zespole bądź nowe projekty do zrealizowania w organizacji. Jak pokazuje obecny rynek pracy, forma zatrudnienia jest uzależniona od potrzeby zarówno pracodawcy, jak i pracownika, w zależności od branży z jaką mamy do czynienia. Ilość dostępnych form zatrudnienia, które można wykorzystać, jest coraz większa i pozwala na swobodę wyboru tak, aby zarówno pracodawca, jak i przyszły pracownik, byli zadowoleni.

czytaj więcej piątek, 22.11.2019

Jak przygotować się na zmiany w organizacji?

Poniedziałek, dzień jak co dzień. Z samego rana przychodzisz do pracy i zajmujesz swoje miejsce przy biurku. Gdy usilnie starasz się odkopać z weekendowych tasków, Twój przełożony zwołuje zebranie całego działu. Nie zastanawiasz się długo. Idziesz, aby zająć dobre miejsce i wypić pierwszą tego dnia kawę. Jednak spotkanie okazuje się wywoływać w Tobie niemałe emocje, ponieważ właśnie dowiedziałeś się o planowanych zmianach w Twojej firmie.

czytaj więcej wtorek, 05.11.2019

Jak budować zaufanie i transparentność w zespole?

Z pewnością wiesz o tym, jak ważną rolę odgrywa zaufanie w życiu człowieka oraz jak wiele problemów wynika z jego braku. Czym jest zaufanie? Według słownika PWN jest to przekonanie o tym, że czyjeś słowa, czyny bądź obietnice są prawdziwe oraz że ta konkretna osoba posiada sprecyzowane umiejętności i potrafi je odpowiednio wykorzystać. Na tle biznesowym zaufanie to przede wszystkim relacja, która wytwarza się między ludźmi w trakcie współpracy i to na jej podstawie podejmowana jest decyzja o tym, jak długo będzie ona trwała i jaki odniesie skutek.

czytaj więcej wtorek, 22.10.2019

11. Faktów na temat feedbacku, które powinieneś znać.

#1 Co oznacza określenie “Feedback”? Feedback to słowo wywodzące się z języka angielskiego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono „sprzężenie zwrotne”. W praktyce jednak rozumiane jest jako informacja zwrotna, taka jak ocena konkretnego tematu, komentarz, współdzielenie myśli i opiniowanie.

czytaj więcej czwartek, 22.08.2019

Jak atmosfera w pracy wpływa na efektywność pracownika?

Podczas urlopu nad Bałtyckim morzem, umówiłeś się ze swoim najlepszym przyjacielem, który pół roku temu wyjechał do Trójmiasta za pracą. Google maps pokazuje, że jesteś minutę drogi od kawiarni, w której macie się spotkać. Już z daleka dostrzegasz znajomą twarz. Czujesz narastającą ekscytację z tak długo oczekiwanego spotkania. Jednak, gdy zbliżasz się do kawiarnianego ogródka, w którym siedzi Twój przyjaciel, Twoim oczom ukazuje się zmęczony, rozdrażniony i w bardzo złym humorze człowiek. Już w pierwszych trzech zdaniach jego wypowiedzi dowiadujesz się, że przetrwał on kolejny dzień w pracy, a jutro znów musi tam wrócić. Zastanawiasz się, jak może on pracować w miejscu, gdzie pojęcie dobra atmosfera pracy nie istnieje?

czytaj więcej poniedziałek, 05.08.2019

Employee experience - jak zarządzać doświadczeniami pracowników?

Wybiła godzina 13:00, nieoficjalna pora obiadowa w Twojej firmie. Udajesz się do kuchni, odgrzewasz jedzenie przygotowane do pracy dzień wcześniej i siadasz do stołu wyciągając z przyzwyczajenia telefon. Włączasz aplikację LinkedIn i szybkim gestem palca przemierzasz informacje wyświetlane na newsfeedzie. Do czasu... Trafiasz na bardzo autentyczny i pozytywny wpis zespołu jednej z wiodących firm w Polsce. Zastanawiasz się, jak to jest współpracować z taką firmą? Właśnie ten wpis jest idealnym przykładem efektu dbania o pozytywny employee experience w Twojej firmie. Zarządzanie doświadczeniami najcenniejszego zasobu firmy – pracowników, jest jednym z czynników, mający pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.

czytaj więcej piątek, 19.07.2019