Blog


Ostatnio dodane aktualności

Home Office - benefit, który stał się nową normalnością

Pandemia Covid-19 spowodowała, że praca z domu dla wielu firm była zaskoczeniem, dla innych przyśpieszeniem trendu, który był już od jakiegoś czasu widoczny. Gdyby nie koronawirus popularność pracy z domu rosłaby stopniowo na przestrzeni lat, m.in. pod wpływem wymagań młodego, mobilnego pokolenia, globalnej cyfryzacji. Tuż przed pandemią badania m.in. PwC pokazywały, że 70% millenialsów chce mieć możliwość wyboru miejsca wykonywania obowiązków zawodowych. Był to jeden z kluczowych benefitów.

czytaj więcej czwartek, 03.09.2020

Nowy artykuł w Business Insider z udziałem Prezes RICG:

"Dla niektórych specjalizacji, np. dziennikarze, specjaliści z branży IT, finansowej, marketingowej, administracji, graficy, księgowi czy osoby odpowiadające za analitykę danych social media itp., jest to pozytywna sytuacja, dla innych uciążliwość. Szczególnie wielu menedżerów ma problem z nadzorowaniem pracy zdalnej i wciąż ma ograniczone zaufanie do podwładnych" opowiada Prezes RICG Paulina Łączek- Ciećwierz w nowym artykule Business Insider.

czytaj więcej wtorek, 18.08.2020

Materiał z udziałem Prezes RICG w Pulsie Biznesu:

Prezes RICG - Recruitment International Consulting Group Sp. z o. o. w materiale Puls Biznesu - "Nie mylmy lojalności ze strachem". Zachęcamy do przeczytania! "Poczucie bycia potrzebnym, gry do jednej bramki przekłada się na chęć działania" - mówi Paulina Łączek-Ciećwierz, Prezes Zarządu RICG

czytaj więcej wtorek, 21.07.2020

Candidate Experience w dobie kryzysu. O co warto zadbać?

W dzisiejszym świecie nie tylko rekruterzy są wymagający, ale również kandydaci. Zarówno jedni, jak i drudzy mogą kształtować swoje opinie poprzez doświadczanie czegoś na własnej skórze. To właśnie dlatego Candidate Experience jest tak istotne w procesach rekrutacyjnych. Dotyczy ono nie tylko opinii na temat konkretnego rekrutera czy pracodawcy, ale przede wszystkim o samym przedsiębiorstwie. CE jest kluczowe w budowaniu marki pracodawcy i zawsze było. A w dobie pandemii koronawirusa, kiedy wiele osób straciło pracę i poszukuje nowej, odgrywa ono znaczącą rolę.

czytaj więcej poniedziałek, 13.07.2020

3 Bezkosztowe sposoby na zdalną integrację zespołu w czasach pandemii

Jeszcze 3 miesiące temu nikt nie pomyślałby o integracji pracowników online. Jednak w obecnych czasach wiele firm zdecydowało się, a nawet zostało zmuszonych, do przeniesienia pracy w tryb zdalny. Dla większości ludzi praca zdalna wydawała się upragnioną wolnością, swobodą wyboru i podejmowania decyzji dotyczących tego kiedy i jak pracują. Jednak rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Zmobilizowanie się do pracy w zaciszu domowym niesie za sobą dużo więcej wyrzeczeń i trudności, niż ktokolwiek przypuszczał.

czytaj więcej środa, 24.06.2020

PANDEMIA ... STRACHU ZWIĘKSZA ZAANGAŻOWANIE PRACOWNIKÓW?

Jak utrzymać ducha walki w zespole? Wszyscy szefowie, menedżerowie zadają sobie obecnie takie pytanie. Pandemia koronawirusa przewróciła życie i organizację pracy do góry nogami. Nagłówki artykułów straszą: "największy kryzys gospodarczy od lat 30. XX wieku", "czeka nas recesja na ogromną skalę", "kryzys dopiero się rozkręca"... Więcej w artykule autorstwa Prezes RICG Paulina Łączek- Ciećwierz

czytaj więcej środa, 24.06.2020

Outplacement pracowniczy i coaching kariery. Jak udzielić wsparcia zwalnianym pracownikom?

Podstawowym obowiązkiem działów HR w prawie każdej organizacji jest znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy i utrzymanie go w organizacji. Jednak każdy kij ma dwa końce. Po jego drugiej stronie znajduje się niezbyt przyjemny aspekt współpracy – jej zakończenie.

czytaj więcej środa, 03.06.2020

Zmiany otwierają nowe drzwi i jak w każdym kryzysie będą wygrani i przegrani

Jako prezes firmy świadczącej usługi consultingowe w ramach Human Resources jak radzisz sobie w obecnej sytuacji, gdzie zapanował duży chaos, tryb pracy zdalnej, kryzys w biznesie? Początki pracy po ogłoszeniu epidemii w Polsce były szczególnie trudne. W ciągu chwili zmieniły się zasady gry rynkowej, zostaliśmy jako gospodarka "zamknięci", co spowodowało serię chaotycznych decyzji w wielu firmach, zarówno jeśli chodzi o kwestie pracownicze, jak i operacyjne. Działając na rynku HR ponad 17 lat nie widziałam kryzysu na taką skalę.

czytaj więcej wtorek, 19.05.2020

Praca zdalna w czasie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Pandemia koronawirusa została oficjalnie ogłoszona przez WHO 11 marca 2020 roku. Tym samym zostało podjęte wiele środków zapobiegawczych, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. W praktyce oznacza to reorganizację pracy wielu firm zarówno w Polsce, jak i na świecie. Praca zdalna jeszcze do niedawna była możliwością, którą firmy wykorzystywały w mniejszym lub większym stopniu. Jedni korzystali z tego całkowicie starając się całą pracę organizacji przekształcić na zdalną, inni robili z tego przywilej dla pracowników, a wiele firm po prostu nawet nie dopuszczało do siebie myśli o takiej możliwości.

czytaj więcej czwartek, 26.03.2020