Blog


Ostatnio dodane aktualności

Okiem Headhuntera

Jeśli zakładasz, że praca hybrydowa zatrzyma pracowników to możesz się zdziwić Kryzys rynkowy, inflacja, niepewność teoretycznie powinny wspierać zatrzymanie pracowników w firmie, sprzyjać mniejszej rotacji. Szczególnie jeśli jako pracodawca dajemy pracownikom elastyczność, możliwość pracy hybrydowej, wyboru miejsca, z którego chcą wykonywać obowiązki oraz oferujemy inne benefity. Sprawdzony pracodawca to teoretycznie większe poczucie bezpieczeństwa.

czytaj więcej poniedziałek, 16.05.2022

Don't look up - a warning for managers?

➡Many of you have surely seen the movie Don't Look Up. You may or may not have liked it, but it cannot be ignored because it raises an important issue, not only of the climate catastrophe, superficiality of thinking but also common indifference when it comes to key issues in private and professional life. We fail to pay attention to the important things in our lives because we are busy with more important ones. In the life of a manager it is very easy to overlook important things in the company, especially such "sensitive" issues as the mood of the employees.

czytaj więcej piątek, 28.01.2022

Don't look up - przestroga dla menedżerów?

➡Wielu z Was widziało na pewno film Don't look up. Może się Wam podobać lub nie, ale nie można obok niego przejść obojętnie, bo porusza ważny problem nie tylko katastrofy klimatycznej, powierzchowności myślenia, ale powszechnej obojętności jeśli chodzi o sprawy naprawdę kluczowe w życiu prywatnym i zawodowym. Nie zwracamy uwagi na istotne sprawy, bo jesteśmy zajęci tymi ważniejszymi. W życiu menedżerów natłoku spraw bardzo łatwo pominąć istotne wydarzenia w firmie, a szczególnie tak "wrażliwe" kwestie jak nastroje pracowników.

czytaj więcej piątek, 21.01.2022

Praca a zdrowie psychiczne

Poszukujący pracy coraz częściej szukają pracodawcy, dla którego ważne jest wsparcia pracownika w obszarze szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Podczas epidemii COVID, wiele osób szukało pomocy w utrzymaniu równowagi w swoim życiu. Wzrost liczby pracowników chorujących na depresję spowodowaną przez silny stres lub lęk może być następstwem epidemii i wyzwań z nią związanych. Z drugiej strony, ile milionów dni roboczych traci się każdego roku i ile osób rezygnuje z pracy z powodu złego stanu zdrowia psychicznego?

czytaj więcej środa, 24.11.2021

Największe wyzwania branży HR, czy są takie?

Wyzwania i problemy stanowią ważną część życia, która daje nam doświadczenie, pozwala czerpać naukę i pomaga nam stać się mądrzejszymi i silniejszymi. Wyzwania sprawiają, że zmieniamy się, nabieramy doświadczenia i pozwalamy sobie na wzrost. Mamy z nimi do czynienia również w wielu obszarach biznesowych. To co trudne do przewidzenia dotyka wielu branż. HR to obszar w którym obserwujemy zmianę i co najważniejsze na nią reagujemy.

czytaj więcej wtorek, 09.11.2021

Rozmowa rekrutacyjna z botem czy z człowiekiem?

W świecie HR, szczególnie na wyższych stanowiskach wciąż rozmawiasz z człowiekiem. Jednak sztuczna inteligencja (AI) np. w postaci chatbotów jest coraz częściej wykorzystywana przez duże organizacje podczas wstępnego etapu rekrutacji, weryfikowania podstawowych danych, kompetencji szczególnie twardych.

czytaj więcej środa, 01.09.2021

Dlaczego storytelling może zwiększać szanse na rynku pracy?

Jedni żyją z tego, że opowiadają historie jak np. marketingowcy, inni muszą to robić, ale nikt im za to nie płaci. Czy na pewno? Dobry menedżer i jednocześnie storyteller to potencjalnie także większe możliwości na rynku pracy. Znany autor książek Yuval N. Harari, żyjący z opowiadania historii mówi, że storytelling to istota naszego przetrwania i dobrobytu.

czytaj więcej środa, 18.08.2021

Jak zwiększyć widoczność Twojego profilu LinkedIN dla rekruterów?

Chcesz, by Twój profil został zauważony przez rekruterów? Jak zwiększyć szansę odnalezienia Cię na LinkedIN? Przygotowaliśmy kilka kluczowych zasad:

czytaj więcej poniedziałek, 19.04.2021

Fake newsy wśród pracowników

Powszechna dezinformacja dotycząca Covid-19 doczekała się ciekawej nazwy nadanej przez ONZ, UNESCO "disinfodemic". Fake newsy, niepotwierdzone informacje żyjące własnym życiem stały się tak powszechne, że media, rządy nie są w stanie ich prostować. To nowy rodzaj pandemii. Podobne zjawisko zachodzi w wielu firmach, szczególnie dużych, w których menedżerowie nie wiedzą jak informować pracowników o problemach firmy, planowanych zmianach.

czytaj więcej wtorek, 23.02.2021