Blog


Ostatnio dodane aktualności

Rozmowa rekrutacyjna z botem czy z człowiekiem?

W świecie HR, szczególnie na wyższych stanowiskach wciąż rozmawiasz z człowiekiem. Jednak sztuczna inteligencja (AI) np. w postaci chatbotów jest coraz częściej wykorzystywana przez duże organizacje podczas wstępnego etapu rekrutacji, weryfikowania podstawowych danych, kompetencji szczególnie twardych.

czytaj więcej środa, 01.09.2021

Dlaczego storytelling może zwiększać szanse na rynku pracy?

Jedni żyją z tego, że opowiadają historie jak np. marketingowcy, inni muszą to robić, ale nikt im za to nie płaci. Czy na pewno? Dobry menedżer i jednocześnie storyteller to potencjalnie także większe możliwości na rynku pracy. Znany autor książek Yuval N. Harari, żyjący z opowiadania historii mówi, że storytelling to istota naszego przetrwania i dobrobytu.

czytaj więcej środa, 18.08.2021

Jak zwiększyć widoczność Twojego profilu LinkedIN dla rekruterów?

Chcesz, by Twój profil został zauważony przez rekruterów? Jak zwiększyć szansę odnalezienia Cię na LinkedIN? Przygotowaliśmy kilka kluczowych zasad:

czytaj więcej poniedziałek, 19.04.2021

Fake newsy wśród pracowników

Powszechna dezinformacja dotycząca Covid-19 doczekała się ciekawej nazwy nadanej przez ONZ, UNESCO "disinfodemic". Fake newsy, niepotwierdzone informacje żyjące własnym życiem stały się tak powszechne, że media, rządy nie są w stanie ich prostować. To nowy rodzaj pandemii. Podobne zjawisko zachodzi w wielu firmach, szczególnie dużych, w których menedżerowie nie wiedzą jak informować pracowników o problemach firmy, planowanych zmianach.

czytaj więcej wtorek, 23.02.2021

VIII Spotkanie HR Arena orgaznizowany przez G2Arena

Już w piątek 22.01 o godzinie 11.00 rozpocznie się VIII Spotkanie HR Arena- Rynek Pracy 2021- Prognozy- organizowany przez G2A Arena

czytaj więcej czwartek, 21.01.2021

"Employer branding zaczyna się i kończy wewnątrz organizacji?"

Budowanie wizerunku pracodawcy w czasach, kiedy o dobrych pracowników było wyjątkowo trudno, stało się standardem. Jak będzie wyglądał employer branding po pandemii? Na to pytanie odpowiada m.in. Paulina Łączek- Ciećwierz, Prezes Zarządu RICG dla PulsHr.pl

czytaj więcej czwartek, 21.01.2021

"Uelastycznienie form zatrudnienia nieuniknione?"

Czy - z myślą o cyfrowej przyszłości i ewolucji pracy w kierunku pracy zdalnej, projektowej, multitaskingu - należy uelastycznić formy zatrudnienia? Jak to zrobić? Na te pytania odpowiada między innymi Paulina Łączek- Ciećwierz- Prezes Zarządu RICG dla PulsHR.pl

czytaj więcej czwartek, 07.01.2021

Jak dobrze wypaść podczas rozmowy online?

Rozmowa o pracę w czasach pandemii odbywa się w większości przypadków online przez platformy typu Zoom, Microsoft Teams, Webex i wiele innych. To jak kandydat przygotowuje się do rozmowy świadczy o jego szacunku do potencjalnego pracodawcy. Warto więc pamiętać, że zarówno przygotowanie merytoryczne jak i techniczne (działający sprzęt i umiejętność obsługi platformy, przez którą się łączymy) jak i schludny wygląd, ubiór są bardzo ważne. Podsumowując wszystkie zasady obowiązujące przy rozmowie na żywo mają zastosowanie także online.

czytaj więcej poniedziałek, 16.11.2020

Kilka komentarzy Prezes RICG Pauliny Łączek- Ciećwierz na temat rekrutacji na stanowiska specjalistyczne i kierownicze w branży TSL dla Forbes.pl

Wprawdzie pandemia i lockdown osłabiły branżę logistyczno-transportową, ale dynamicznie rosnący e-commerce w Polsce i Europie może pomóc w nadrabianiu strat. Branża jest bardzo ostrożna, zamraża inwestycje, walczy o płynność — ruchy te pokazują nastroje w biznesie.

czytaj więcej czwartek, 15.10.2020